עברתי לי-ם

זהו, עברתי לי-ם ופתחתי רשמית את פרק הלימודים בי-ם בחיי. אחרי פרק בירוקרטיה קצר קיבלתי את המפתחות ואני, להלן “הדייר”, הגאה של דירה 753/1, כפר הסטודנטים, ‘בירתנו הנצחית’, ישראל.

בזאת הושלם השינוי שהחל אצלי עוד בארה”ב (חלק 2 של הטיול), כשהחלטתי לא ללמוד בת”א אלא דווקא בי-ם. זאת, על אף שאני מכיר את ת”א ויודע שאני אוהב לגור שם. הייתה לי דירה מקסימה ליד כיכר רבין (שבת-דודה שלי שיר נכנסה אליה במקומי, כשההסכם היה שאם אני חוזר ללמוד בת”א היא מפנה לי אותה חזרה). אני מכיר את הבארים, בתי הקפה, אטרקציות העירייה, הכבישים, האוטובוסים והים. הייתה לי עבודה במשרד הביטחון. הכל נראה כמו פאזל גדול שכל החלקים שלו מתחברים.

את ירושלים אני שונא. תמיד שנאתי. דוסים, ערבים, מתנחלים, פיגועים, בית”ר, כפייה דתית, שאבס…. כאב ראש מיותר. אבל החלטתי שדווקא לכן חשוב לי ללכת לגור שם. להכיר, לראות. חשוב לי להעביר חלק מחיי (הבוגרים) בי-ם; דווקא כאתאיסט אני חושב שכל ישראלי צריך להכיר את י-ם. יש כמובן דרכים לעשות את זה גם בלי לגור שם, אבל לא באותו העומק – בדיוק כמו ההבדל בין לגור במרכז ת”א לבין לבקר שם (וכך כל מקום אחר, בעצם). אז במקום להישאר חנוק בבועה התל-אביבית, החלטתי לנשום קצת את האויר הירושלמי; דווקא לראות מיניבוסי القدس – العيسوية, לחוות את ההיסטוריה והבירתיות העכשווית. בת”א ‘והסביבה’ אני כבר אגור ‘כשאהיה גדול’. עכשיו, רגע לפני שאני מתברגן לגמרי, אני רוצה קצת חיי הרפתקה, ולחוות את השונה. גם מה שלא הכי נעים בטווח הקצר – ואין ספק שלגור בת”א היה קל יותר – עדיף, בהסתכלות של עשר שנים קדימה והמטען התרבותי (“חוויות”) שאני רוצה לצבור עד אז.

ב-9 החודשים האחרונים טיילתי ב-14 מדינות ב-3 יבשות. הייתי ב-9 ערי בירה: בואנוס איירס (ארגנטינה), מונטיווידיאו (אורוגוואי), אסונסיון (פרגוואי), לה פאז (בוליביה), לימה (פרו), קיטו (אקוודור), בוגוטה (קולומביה), פריז (צרפת) ודאבלין (אירלנד). ועדיין, בליבנו, רק שיר אחד קיים, ורק בירה אחת שאני תמיד ארגיש בה כאילו אני ממש בחו”ל.

בלי קשר לירושלים-עיר-הקודש-בירתנו, תמיד מרגש לעבור לדירה חדשה. עמית, רעות וגילי הם השותפים, ועליהם נכתוב בפעם הבאה. הדירה והחדר מקסימים, ואפילו יש אווירת קארמה-סטודנטיאלית טובה. כשחזרתי לדירה, כדוגמא להמחשה, התבלבלתי בקומה וניסיתי להיכנס לדירה אחרת. אחרי שבתסכול רב שני המפתחות לא עבדו לי, פתחה את הדלת מי שבעצם כן גרה שם, ואחרי מבוכה קצרה כבר מצאתי את עצמי אוכל אצלה ארוחת צהריים ובאמצע שיחה שהגיעה כבר לפוליטיקה ולכדורגל. מרצ והפועל ת”א, התשובות הטובות ביותר (גם אחרי הזליגה שלי ימינה), ואף כאלו שסטטיסטית לא סבירות. קארמה טובה, כאמור.

בכל אופן, מחלונות הדירה רואים את קמפוס הר הצופים, את כנסיית אוגוסטה ויקטוריה, ואת כיפת הסלע הזהובה. מזל טוב לעצמי. שהחיינו.

22092009017

22092009013

22092009011

22092009010

5 thoughts on “עברתי לי-ם

  1. הדירה נראית ממש יפה וגדולה והשותפים נראים חביבים. מזל טוב!
    אני אוהבת את הסיבה שלך לעבור לי-ם ולא להתקבע על ת”א למרות שהיא הייתה יכולה להיות בחירה יותר פשוטה.

    1. תודה מותק. את מוזמנת כמובן לקפוץ לבקר אחרי החגים 🙂 אולי תעשי תואר שני בי-ם? 😛

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s