סלע נגד מערכת השעות, המיני-סאגה ממשיכה

אני יושב בחוות המחשבים בהר הצופים, ובעיקר מתרשם. עשרות מחשבים (אם לא יותר), זמינים לכל סטודנט, בחינם. עולים מהר, אינטרנט, מקלדת… אפילו מדפסות. כמו שצריך.

בחודשים האחרונים (ע”ע: “החופש הגדול”) האינטרנט ואני נהיינו חברים טובים, אבל את השעתיים האחרונות שביליתי פה, לא העברתי במשחקים. לא ולא. העברתי אותן ברב-שיח נואש (על גבול המכות) שכלל את משתתפים הבאים:

 • מערכת הרישום לקורסים של גבעת רם
 • מערכת הרישום לקורסים של הר הצופים
 • שנתון הקורסים של מדמ”ח
 • שנתון הקורסים של פסיכולוגיה
 • דפי הלו”ז האישיים שלי (בכתב יד), על-גביהם אני מנסה לאזן את מערכת השעות
 • ג’ימייל, להתכתב מול היועצות (מול המזכירויות, אם הייתי מצליח למצוא את הפאקינג כתובות הרלוונטיות שלהם בסבך אתרי הבית השונים)

התוצאה הסופית של רב-הקרב הזה – אם כי איננה עדיין סופית לגמרי – עגומה למדי. כדי לנסות להגיע לתרגולים בקורסי החובה בפסיכולוגיה (שבקונסטלציה הקודמת של הלו’ז ויתרתי עליהם לגמרי), ערבבתי את כל הלו”ז והוספתי לעצמי עוד שני דילוגים באמצע היום בין הקמפוס וויתרתי על היום האחד (חמישי) שבו הייתי אמור לסיים מוקדם. אבל, אחרי שכלאחר יד החלטתי לרשום לעצמי גם את מועדי הבחינות, גיליתי שלקורס החדש (תורות האישיות, במקום התפתחותיים) יש מבחן באותו יום כמו לקורס במדמ”ח, אינפי1. אחלה. אז כרגע אני עדיין מנסה לראות איזה קורסים יהיה הכי קל ללמוד בלי להגיע אליהם בכלל. (ואם יש למישהו ספרי לימוד או סיכומים, זו הצ’אנס שלו לעשות מעשה טוב!)

כל המצב מזכיר לי את הסיטואציה שמציירים ציור ואז מחליקים טיפה עם העט, ובניסיון לתקן רק מחמירים את המצב, וכל נגיעה רק הורסת עוד ועוד, עד שהציור כולו מקבל חלק חדש וצבוע כולו, שלא תוכנן מראש, רק כדי להתגבר על הטעות המקורית.

חוץ מזה גיליתי גם את ה”אתר” האדיר, אם אפשר לקרוא לו “אתר”, של psicho567, שהוא בעיניי באמת משהו נפלא (גם אם עשוי בצורה ערבית למדי) [הממ, האם יש פסול בלכנות עבודה עקומה ‘ערבית’? הרי יש גם בדיחות על פולנים, מרוקאים, גרמנים ואמריקאים, וגם איתם אין לי בעיה. טוב, נקודה למחשבה]. בצבא שלי זו הייתה לעיתים הגישה – נעשה משהו בצורה עקומה, ונלך עם הראש בקיר, אבל פשוט נלך מספיק חזק ונעבוד מספיק קשה שהכל יהיה בסדר בסוף. נראה שהאתוס הצבאי לא נעלם בינתיים באוניברסיטה, לא בהשקפת העולם של התלמידים לנושא, וגם לא בנבכי הבירוקרטיה.

מי שלומד פסיכולוגיה, כדאי לו להכיר את psicho567 (שאני גיליתי אותו רק משיחה אקראית עם תלמידת פסיכולוגיה נוספת, במסדרון). מי שרוצה מוזמן לשאול אותי, או אפילו ביתר קלות:

http://www.lmgtfy.com/?q=psicho567

הלימודים בפתח. היום (למעשה, ברגע זה) אני נוסע לת”א לחתונה של אבנר ומירה (שגם לא ראיתי אותו מאז שחזרתי לארץ, ויהיו גם עוד חברים מהצבא, וזו בכלל סיבה למסיבה). בחמישי אני אסע להורים בחיפה, ובמוצ”ש כנראה אחזור כבר לדירה (שבכלל נכנסתי אליה בפועל אתמול וזה ראוי לפוסט בפני עצמו, אבל אח”כ).

ביום ראשון בבוקר מתחיל קורס ההכנה לאינפי (שכולם מאיימים שהוא הדבר הנורא ביותר מאז ש”הארץ” כמעט ביטלו את חלק ב’)  וההיכרות הראשונה עם גבעת רם.

קדימה ברעל.

2 thoughts on “סלע נגד מערכת השעות, המיני-סאגה ממשיכה

 1. לא יודע איך זה בעברית, אבל בבן גוריון אם שני מבחנים נופלים באותו יום אפשר לקבל אישור לעשות מועד ב’ אחד כמועד א’ ולקבל מועד ג’.
  שווה לך לבדוק, ללמוד לבד זה לא כיף.

  1. צדקת. בדקתי, וכנראה שזה מה שאני אעשה. עזרת מאוד! לנצח תזכור שבזכותך-החלקית סלע (כנראה) למד ‘תורות האישיות’ ולא ‘תהליכים התפתחותיים’ בסמסטר א’ שנה א’.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s