סדר בסיכומים בפסיכולוגיה – מתחילים לעבוד

אז כמו שאתם יודעים – או שלא – אני פריק רציני של ניהול ידע; גם כתחום באופן כללי וגם כצורך בחיים האישיים שלי. עם פתיחת שנת הלימודים אני כמובן זוכה לראות את הביזיון (מילה שאובר-יוזד, אבל פה מתאימה) שבאוניברסיטה העברית, שסיכומים בכתב הם במקרה הטוב הפנייה לספרים של האו”פ (!). מה שצריך להיות, כמובן, הוא שבסיום כל שיעור יגיד המרצה “וכמובן שאת כל החומר הזה אתם יכולים להשיג באתר שלי”, אבל לא חשוב, יותר על זה בפעם אחרת.

כיוון שבמסגרת המערכת המצוינת שלי נראה שלפחות חצי מהשיעורים בפסיכולוגיה אני אצטרך ללמוד לבד (לפחות למדתי כבר פסיכולוגיה לבד קצת באו”פ, אז גם אני יודע שזה אפשרי וגם יש לי בזה קצת ניסיון), זה הצעד הראשון. המטרה, אם זה לא ברור, היא לעשות את המקסימום האפשרי (במינימום עבודה והשקעה) כך שיהיו סיכומים זמינים (ובעצם את כל החומר האפשרי, זמין) לכל אחד מהבית, בצורה נוחה ויעילה.

גייסתי כבר את נעמה קורן (שבזאת כבר תהיה מחויבת באופן רשמי, עכשיו שקבל עם ועדה שמה יוצא בנושא), וכל אחד אחר שרוצה לעזור, הרי זה משובח. כמו שהיה הסלוגן לא-זוכר-של-מי: אין כסף, אין כבוד, אין תהילה, רק עובדים קשה בשביל אנשים אחרים שלעולם לא יודו לך. אולי בצבא זה היה.

בכל אופן, הצעדים הראשונים יהיו לארגן את הסיכומים שכבר קיימים, לפחות ברמת לינקוק. אז נתחיל ככה (להבהיר: כאן לא נעשית עבודת הסידור, רק דיבורים שלי בנושא). אז נתחיל מרשימת הלינקים שאני מכיר (לסיכומים של חומר בפסיכולוגיה), לפחות, שקיימים – ואם אתם מכירים עוד, אנא אמרו לי. אז רשימת האתרים, בלי יותר מדי הסברים (מי שרוצה שיסתכל איפה שיש לינק, מי שלא, בעתיד נעשה רשימה יותר מסודרת):

1. ‘אתר’ Psicho567 של תלמידי הוג’י (והמקום העיקרי שדורש העברה של כל החומר שלו למקום אחר)

2. אתר של סטודנטי בר-אילן:  http://neurotic.ej.am/index.html

3. אתר של סטודנט אחד מאונ’ ת”א:  http://http//www.freewebs.com/tau-psychology

4. http://sapir.uniclass.co.il/hr/index.php?id=7 של מכללת ספיר, אבל הספרים הם הספרים הבסיסיים שלרוב לומדים מהם בכל האוניברסיטאות.

לינקים נוספים

* פורום לימודי פסיכולוגיה בתפוז:http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?ForumId=1410

יפה. מטרות להמשך:

1. להקים אתר (חינמי) עם כל הלינקים האלו באופן קבוע. אולי אפשר להתחיל מדף (דף קבוע, לא פוסט) בבלוג הזה.

2. (לנסות ליצור קשר עם מי שאחראי על Psicho567, אם יש כזה אדם, ואז) להעביר את כל הסיכומים ב-Psicho567 לחשבון גוגל-דוקס שפתוח לקריאה בלבד לכל דומיין Huji.ac.il (או לכל העולם, אם זה אפשרי)

3. לחשוב על איך להתמודד עם בעיית העלאת הקבצים – בPsicho567 כל אחד יכול להוסיף קבצים, בגוגל-דוקס בתיאוריה לא. או אולי כן. צריך לבדוק את זה.

עד כאן להפעם. אם אתם רלוונטים אז יאללה, בואו תעזרו. כתובת המייל שלי למעלה משמאל.

———-

הערה: על רגל אחת יצרתי דף ויקי חינמי שפחות או יותר מסכם את איך שאני הייתי מדמיין את התוצר הסופי (הפרנט-אנד, כלומר “מה שרואים”, בכל אופן – זה יחד עם רפוזיטורי, אממ, מחסן-קבצים כלשהו [נגיד גוגל-דוקס]) שבו ישבו הקבצים (או כל מקום אחר שבו הם כבר נמצאים ונגישים ברשת).

http://www.wiki.co.il/index.php/Huji_psych

בוסר, אבל כבר יותר טוב מהסלט שמסתובב ברשת.

One thought on “סדר בסיכומים בפסיכולוגיה – מתחילים לעבוד

  1. כשאתה מסיים לטפל בפסיכולוגיה, יש לי עוד כמה חוגים בשבילך….

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s