12 וקצת שעות של היום

יומן אירוע, 8.10.09.
 • ~6:30 – כבר יש אור בחלון ואני מתחיל להתעורפץ (כמו להתעפץ, רק הפוך; כשמתחילים להתעורר. איפה דורבנות כשצריכים אותם?).
 • 7:30 – השעון המעורר מצלצל (גם זה שבפלאפון וגם זה שבשעון היד, שניהם עם סנוּז) ואני גורר את עצמי לקום ומדליק את הדוד. כן, יש לנו רק דוד חשמלי ולא שמש, כי אם יש דבר אחד שלא חסר במדינה הזו – אפילו באמצע אוקטובר בי-ם – זה שמש. בדיקת תקינות קצרה: ישנתי לא רע, כרגיל פחות מכמה שתכננתי, אבל כמות סבירה. עוד יום של בי”ס. אני מדליק את הדוד, אבל בגלל שאני קמצן אני נותן לו לדלוק רק 10 דקות לפני שאני נכנס למקלחת, מהרהר שוב בכמה שזה יהיה רעיון טוב להשיג כבר מגבת לרצפה. נקווה שמישהו מהשותפים קורא את זה.
 • 7:45 – רטוב וקר (טוב, פושר) אך נקי אני מכין לעצמי קערת קורנפלקס וחלב עם הקורנפלקס שעמית השותף קנה, ועם החלב שעמית השותף קנה. מזל שיש שותפים בדירה שלא קמצנים כמוני, אני חושב לעצמי, ומנסה להבין מה החלטנו לגבי השתתפות בתשלום על האוכל. כנראה שהחלטנו להשתתף בהכל, שזה בעצם יהיה הכי מוצלח. עדיין, עד שנחליט את זה סופית, לחלב יש קצת טעם של אשמה.
 • 8:00 – ארוחת בוקר אני לרוב מעביר (או לפחות, כשאני מתעורר בבית ההורים, בחיפה) מעביר יחד עם “הארץ”, מתעדכן על עיקרי ההתפתחויות בישראל ובעולם. גם עם העמדות הפוליטיות החדשות שלי, אין (לי) ספק שהארץ הוא שנות-אור לפני כל עיתון יומי אחר באיכותו. בדירה כמובן שאין לנו “הארץ”, והחיסרון מורגש. אני מעלעל ב”בלייזר” שהבאתי לאורחים, קורא ברציפות בדיחות מספר הבדיחות שהבאתי, וחושב שוב כמה טוב יהיה כשתהיה לנו מדפסת ואז אני אוכל  אוּבּר-יעיל ולקרוא סיכומי פסיכולוגיה שאני אדפיס, בזמן ארוחת בוקר. מצד שני עמית אמר שהוא יעביר את מנוי “הארץ” שלו מהבית לדירה, ואז זה יהיה בכלל טוב. ממממ, ג’לי-גלייזד-הארץ.
 • 8:30 – מתחת לבניין אני פוגש את אלון ק., אלון מ., וברוך (שהוא בעצם בוריס. או הפוך). נוסעים לגבעת-רם, ואלון ק. לוקח את האוטו, למרות שהוא ממשיך משם לת”א ולא נוסע חזרה. גם האוטו שלי (מיצי) נמצא, אבל אנחנו נוסעים ביחד. מנווטים בחסות ההיכרות המוגבלת של כולנו עם י-ם, יחד עם 3 הנסיעות שכבר עשינו לגבעת-רם, ההוראות בכתב-יד מגוגל-מפס, והמדריך “מפה” שלי לי-ם, מ-1995 שלא כולל, למשל, את כביש בגין. נוסעים דרך בגין בכל זאת, ומגיעים תוך רבע שעה, 45 דק’ לפני תחילת השיעור. השיעור, כידוע, הוא קורס ההכנה לאינפי1. ערימה של חבר’ה על הדשא.
 • 8:45 – Socializing בחסות “גם אתה לא הצלחת לפתור את שיעורי הבית מאתמול”? אלון מ. ואני ישבנו על זה עד חצות ללא הצלחה ואז עברנו לדבר על דברים אחרים, כמו בחורות, מקלדות אלחוטיות, ופלוצים. בסושלייזינג יש כבר הרבה מאוד פרצופים מוכרים; למעשה, יותר מפרצופים – שמות, מקומות מגורים, גילאים, חוגים שהם לומדים, עם מי כל אחד לומד. כשהתחלתי את קורס אע”מ עשיתי (מה שזיהיתי רק בדיעבד כ)סוג של תחרות עם עצמי, לראות כמה מהר אני מצליח להכיר את כולם ולדעת פרטים בסיסיים על כל אחד. בינתיים הולך טוב, אם לשפוט לפי כמה שואלים אותי “תגיד, היית בצופים?
 • 9:30 – המורה, ד”ר אלכס, מגיע. מתחילים.
  • שיעור. אני יושב לרוב בין השורה השנייה לשלישית; אין לנו מקומות קבועים אבל לכל אחד וקבוצה (תת-קבוצה! היאח!) של חברים התפתחו הרגלי ישיבה. בסה”כ באולם יש בערך 300 תלמידים, פלוס-מינוס. אני מדבר הרבה בשיעור; גם עם המורה וגם עם כל סובביי. החומר קשה, אבל לא מדי. אם מקשיבים אפשר לעקוב, ובתקווה להבין. מצד שני, זה גם איך שהרגשתי אתמול, ואח”כ עד חצות נגחתי בקיר בתסכול. בכל מקרה כיף ללמוד ולהרגיש שמתקדמים לאנשהו. הפעם הקודמת שהתחלתי שנת-לימודים, אני אומר לעיתים תכופות כדי להישמע זקן ומגניב, הייתה לפני 7 שנים, כשהתחלתי י”ב ב-2002. אלכס נותן הפסקה כל רבע שעה, למורת רוחי (יאללה, תן גז, ווי קן טייק איט), אבל לפחות בהפסקות אפשר לאכול כריך-פיתה שהכנתי אתמול (ואפילו השקעתי; לא רק חומוס, אלא אפילו חתיכת חסה, עגבנייה ונקניק בכל חצי-פיתה), להמשיך סושייליזינג, ואפילו לשחק את “משחק השידוכים“, שבו אני מכיר בין אנשים שהולכים ללמוד ביחד. כל מי שבקורס ילמד (מן הסתם) מתמטיקה, אבל זה מתפרס בין תלמידי מתמטיקה עצמה, לבין תלמידי מדמ”ח (סחבק) ואפילו ביואינפורמטיקה. לרב-חוגיים (אנחנו הרוב) יש צלע שנייה שנעה בין פסיכולוגיה, פילוסופיה, בלשנות, קוגניציה, ביולוגיה… וכל אחד אוהב למצוא את הפרצופים שהוא יצטרך לראות מעכשיו עד סוף שנה”ל. אז תגיד, איך הצלחת לסדר את המערכת שלך?
 • 13:45. יאללה, כבר אין סבלנות. הראש יודע שכל דקה נוספת בכיתה רק תעזור ותמנע תסכול בעתיד, הלב כבר רוצה הביתה. ברוך, איך אומרים “הביתה” ברוסית? da-moi. יאללה, דה-מוי. טייז’לו, ז’רקו.
 • 14:00 – סוף השבוע הראשון של קורס ההכנה לאינפי. 4 ימים נטו, 5 שעות ביום, כ-20 ש”ש. מקביל של בערך 4 שבועות שלמים (מבחינת אינפי). אמנם בקצב כנראה איטי למה שבאמת יהיה, אבל עדיין, מכובד.
 • 14:30 – טרמפ עם יואב קן-תור [מחתמטיקה-בלשנות, חבר של דוֹר]  לגבעה הצרפתית (ולמעונות), יחד עם אלון פ. [מחשבים-פילוסופיה] והגר [מחשבים-קוגניציה, כמו אלון ק.] שצריכה אינטרנט כדי להתקשר לחבר שלה בחו”ל, ואין לה במעונות, אז אני מזמין אותה ואת אלון אליי. הגר באינטרנט בזמן שאלון ואני יושבים בסלון ומדברים על, נו, ראה לעיל.
 • 18:00 – הגר ואלון הלכו מזמן. אני רנצתי קצת בשלוות “סופ’ש עכשיו”, אפילו בלי רגשות אשם שאני לא לומד, ואז מתפנה לתכנן את מחר. קופץ עם אלה ב. למכולת כדי לקנות מצרכים לארוחת שישי שתכננו מחר. אלה גרה קומותיים מעליי, וככה הכרנו; בפעם הראשונה (או בעצם השנייה) שבאתי לדירה התבלבלתי בקומה וניסיתי להיכנס לדירה שלה. כשהיא פתחה לי את הדלת היא לא הבינה מי אני ומה אני רוצה, ואני לא הבנתי מי זאת הבחורה הזאת, מה היא עושה בדירה שלי? ולמה ואיך היא ריהטה את כל הדירה ועכשיו היא מכינה ארוח”צ. יאדה יאדה יאדה, אכלנו ביחד צהריים, גילינו שאנחנו אוהבים את אותה המפלגה בכנסת ואת אותה קבוצת כדורגל, ומשם הדרך לחברות-בנפש הייתה קצרה. מחר בערב אנחנו עורכים ביחד ארוחת שישי, כשאני אחראי על הניהול והיא על האוכל, פחות או יותר, אז הלכנו ביחד לקנות אוכל. קפצנו לסופר הראשי של השכונה, בעל השם המתעתע “מיסטר זול”. קנינו אוכל למחר, תוך-כדי התהיות הקבועות של כמה-מי-מה-למה (אני צריך תבלינים? אבל איזה? פלפל יספיק? נקנה עוף או שניצלים? איך בכלל מכינים עוף, לא צריך תנור בשביל זה? אולי עדיף לא לקנות יותר מדי עכשיו, אלא לנסוע מחר לשוק ולקנות שם יותר בזול? למי יש כוח לנסוע לשוק?) נזק סופי: 170 שקל, כולל דברים שבתקווה יישארו זמן-מה.
 • 21:00 – חזרתי עם אלה. אכלנו קצת (היא הכריחה אותי להכין כריך אמיתי, ולא רק לנגב חומוס מהקופסא), ואחרי סדרת טלפונים, תמונת הערב מתחילה להתברר. ערב שקט בדירה (חסרת השותפים) נראה כמתפוגג, וכבר ברור שאני תכף יוצא ל”מרכז, למרות שאמרו לי שרק בחיפה קוראים ככה למרכז העיר. כבר קר בחוץ, תיקח משהו ארוך, שלא תתקרר.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s